Hakkında

Adıyaman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (UZEM), 27/05/2014 tarih ve 29012 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren "Adıyaman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği" ile kurulup faaliyete başlamıştır.

Merkez faaliyetleri kapsamında Üniversitemizin tüm bölümlerinde verilmekte olan Ortak Dersler (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Türk Dili, Temel Bilgi Teknolojileri), Formasyon Dersleri ve Sertifika programlarının uzaktan eğitim yöntemiyle yürütülmesiye bugüne değin 14000'den fazla öğrenciye uzaktan eğitim hizmeti verilmiştir. 

ADYUZEM hakkında detaylı sunum için tıklayınız.

Misyon

Adıyaman Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Araştırma Merkezinin ihtiyaç duyduğu teknolojik altyapı, sistem ve servisleri sağlamakla görevli bir uygulama ve araştırma merkezidir. Öğretim elemanlarınca uzaktan eğitim vermek amacıyla hazırlanan dersleri akredite etmek, yönetmek, öğretim elemanlarına teknik ve altyapı desteği sunmak. Uzaktan eğitim programlarının başarı ile yürütülmesi için üniversite içi ve üniversite dışındaki kurumlarla işbirliği yapmak. Uzaktan öğrenme ve öğretmeyi mükemmel biçimde yürütmek ve geliştirmek için kalite anlayışı ile yeni ve yenilikçi teknolojiler kullanarak Ar-Ge çalışmaları yürütmek ve bunları eğitim-öğretimde uygulayıp topluma yaymaktır.

Vizyon

Evrensel değerleri temel alan, çağdaş bir eğitim ve öğretim sunan, bulunduğu bölgenin sosyo-ekonomik yapısını değiştiren, tüm bireyler için hayat boyu eğitim ve sınırsız öğrenmeyi amaç edinen, isteyen herkese uzaktan eğitim teknolojileri ile ulaştırmayı hedefleyen tercih edilebilir saygın üniversitemizin araştırma ve uygulama merkezi birimi olmaktır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Site politiklarımıza Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası bağlantılarından ulaşabilirsiniz.