SSS

Ülke genelinde, meslek ve genel liselerden ve önlisans bölümlerinden mezun öğrencilerin büyük çoğunluğu örgün öğretimde okuma şansı bulamamaktadırlar. Ayrıca, lise ve önlisans öğrenci sayıları da giderek artmaktadır. Bilgisayar kullanım alanının çok fazla olması bu programa ilgiyi arttırmaktadır. Yüksek Lisans ya da lisans Tamamlama programları ise bir işte çalıştığı halde okumak isteyen ancak devam zorunluluğu nedeniyle okuyamayan kişiler için büyük bir firsat oluşturmaktadır.

  Meslek ve genel liselerden mezun olan örgün eğitimde okuma şansı bulamayanlar,

  Bir işte çalıştığı halde okumak isteyen ancak devam zorunluluğu nedeniyle okuyamayan kişiler,

  Üniversiteden mezun olmuş Yüksek lisans yapmak isteyenler

  Üniversiteden mezun olmuş ancak yeni bir üniversite daha okumak isteyen kişiler,

  Fiziksel ve kişisel özellikleri uygun olmayanlar, tutuklu veya hükümlüler, ev hanımları, vb. kişiler başvuru yapabilir

Programda yer alan derslerin tamamı konunun uzmanı olan öğretim elemanları tarafından, eğitsel kriterler dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Her öğrencinin çalışmasının takibi danışman öğretim elemanı tarafından yapılacaktır. Öğrenciler ders programına göre günün belirli saatlerinde canlı olarak derslere katılabilir, şayet katılamadı ise daha sonra derslerin video görüntülerine ulaşabilir ve ders çalışırken anlamadığı konuları dersin öğretim elemanıyla bilgisayar ortamında etkileşimli olarak tartışabilirler.

Uzaktan Eğitim Programlarımıza yeni kayıt, dönem sonu sınavlarına (final sınavları) ve Not yükseltme sınavlarına girmek dışında herhangi bir şekilde okula gelinmesine gerek yoktur.

Hukuki olarak hiçbir fark bulunmamaktadır. Sadece örgün eğitim alanlara göre uzaktan eğitim öğrencilerinin sürekli üniversiteye devam mecburiyeti bulunmamaktadır. Görülen derslerin içerikleri bire bir aynıdır. Dersler İnternet üzerinden verilecek şekilde hazırlanmaktadır.

Diploma örgün eğitimde verilen diploma ile birebir aynıdır, ayrıca üzerinde "uzaktan eğitim" ibaresi bulunmamaktadır.

Vize Sınavları akademik takvimde belirtilen tarihlerde  internet üzerinden online olarak yapılacaktır.

Uzaktan öğretim programından örgün eğitim programlarına yatay geçiş yapılamaz. Ancak uzaktan eğitim programlarına yatay geçiş yapabilirsiniz.

Üniversitemiz tarafından açılmış Önlisans ve Lisans  programlara öğrenci olabilmek için bu programları ÖSS'de tercih etmek ve yerleşmiş olmak;

Yüksek Lisans Programları yerleştirilme şartları Enstitüler tarafından belirlenmektedir;

Not : ÖSYM kılavuzundaki 6C Tablosunda belirtilen Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumları Mezunları ise  önlisans programına sınavsız geçiş ile kaydolabilirler.

 • Uzaktan Eğitim Programına kayıt için gerekli belgeler nelerdir?
  • Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi 
  • Yerleştirme Belgesi (ÖSYS,DGS) 
  • 6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)
  • Bakanlar Kurulunca belirlenerek Resmi Gazetede yayınlanacak Öğrenci katkı payını yatırıldığını gösterir makbuz. (Öğrenciler, katkı paylarını, Üniversitemiz kampüsünde de şubesi bulunan …………………… Bankası'nın Türkiye genelindeki herhangi bir şubesinden yatırabilirler.)
    

Kayıt için gerekli belgelerle, akademik takvimde belirtilen kesin kayıt tarihlerinde şahsen müracaat ederek kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Uzaktan Öğretim Öğrencileri öğrenim maliyetleri programlara ait ücret ve ödemeler menüsü altında yer almaktadır. 

Internet bağlantısı olan bir bilgisayar dersleri sorunsuz takip etmek için yeterlidir.

Programı takip etmek için ileri düzey bir bilgisayar bilgisi gerekli değildir. İnterneti günlük hayatında kullanan her kişi bu programdan rahatlıkla faydalanabilir.

Uzaktan Eğitim bünyesinde yer alan dersleri verecek eğitmenler, derslere katılacak öğrenciler ve sistemin yönetiminden sorumlu yöneticiler kullanabilir.

…………

……………………

…………………………………

Öğretim elemanları dönem başında hafta içi canlı ders saatlerini belirleyeceklerdir. Bu saatler arasından canlı derslere katılabilirsiniz. Günün 24 saati Öğretim elemanlarına derslerle ilgili soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz. Ayrıca sistemde yer alan Sohbet odası ile arkadaşlarınızla bilgi alışverişinde bulunabilirsiniz.

Sınav akademik takvimi örgün öğrencilerin tatil dönemine denk getirildiğinden dolayı yurtlarda yer sıkıntısı olmamaktadır. Adıyaman’da sınava girecek öğrencilerin kalabileceği yurtlar ve kapasiteleri şöyledir;

…………………..

Kredi başvurusu ÖSYM tercih formu ile yapılmaktadır. Kredi için daha sonra başvuru yapmak isteyenler, Temmuz ayının son haftası ile Ağustos ayının ilk haftasında Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüklerine başvuru yapabilirler. Bu konudaki güncel bilgi ve tarihler için www.kyk.gov.tr adresini ziyaret ediniz

Örgün sınıf desteğimiz bulunmamaktadır. ÖSYM ve DGS Tercih Kılavuzlarında programlarımızın  Uzaktan Eğitim yöntemi ile eğitim yaptığı belirtilmiştir.
Öğrencilerimizin dersleri takip etmesi, internet üzerinden sağlanmakta olduğundan, eğitim süresince Adıyaman da bulunmanıza gerek bulunmamaktadır.
Dönem sonlarında yapılan Final sınavları için Adıyaman’a gelmeniz gerekmektedir. Sınav tarihleri Akademik Takvim bağlantısında mevcuttur.


Final sınavlarına ilişkin detay planları (hangi dersin sınavına hangi gün-saat-bina-derslik ve sırada gireceğiniz), sınavlardan 1 hafta önce Otomasyon içerisinden ilan edilir.

Canlı derslere katılma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Programa ait gün içerisinde işlenen dersler gün içinde yada  bir gün sonra materyal menüsüne eklenmektedir.